środa, 26 marca 2014

wieczorne pogaduszki.

Kilka dni temu napisał do mnie kolega na fb. Zdziwiłam się, bo dawno Go nie widziałam, a co dopiero mówić o jakieś rozmowie.Gadka szmatka co u mnie co u Niego... w końcu pytam co się tak naprawdę stało,że napisałeś do mnie? i się posypało... niczym domek z kart.Zaczął mi opowiadać ze szczegółami co się stało,a ja jak to ja czytałam i zastanawiałam się co się w takich chwilach powinno powiedzieć.Otóż zostawiła Go narzeczona po 5 latach bycia w związku, na dodatek zdradziła z jakimś podejrzanym typem z kryminalną przeszłością, a na końcu stwierdziła,że musi odpocząć od związku i ani z tamtym typem, ani z Nim nie chcę być, a przynajmniej się zastanawia (tekst 25 latki,żeby było)...Z mojego punktu widzenia nic nie wskazywało na to,żeby było jej źle, miała wszystko czego chciała i tu może był błąd z Jego strony.Uchylił jej nieba - jak sam twierdzi, a ona za Jego plecami kręciła z drugim.Jak twierdzi nie zdradziła, a to że ich nakrył u niej w domu to nie ważne i o niczym nie świadczy.Chłopak był załamany i nie miał z kim pogadać.Szczęście w nieszczęściu, że byłam/jestem sama nie wiem... powiedziałam wszystko co myślałam, a decyzja już należy do Niego.Później cały wieczór po rozmowie z Nim rozmyślałam co ja bym zrobiła, gdybym była na Jego miejscu...czy potrafiłabym zaufać? wybaczyć? Bardzo Ją kocha i dlatego biję się z myślami.Nie wyobrażam sobie tego... że najbliższa mojemu sercu osoba, nudzi się mną, wyrzuca mnie ze swojego życia jak nie potrzebną zabawkę, a potem zostawia..
Mam nadzieję, że będzie jeszcze szczęśliwy.

28 komentarzy:

 1. Mam takich dwóch kolegów, jeden miał zupełnie podobną sytuację, był 5 lat z dziewczyną, ona kręciła na boku z innym, tylko, że ta historia się skończyła tak, że w końcu wzięła ślub z tamtym. A drugi w zasadzie miał narzeczoną, byli przed ślubem, ale też go zdradziła, on jej chciał nawet wybaczyć, ale związała się z tamtym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. obie sytuacje nie do pozazdroszczenia

   Usuń
 2. można mu chyba po prostu współczuć bo...nic nie sprawi, że pewne rzeczy się cofną, nic nie sprawi, że nie będzie w tym momencie go bolało. ale dobrze, że chociaż miał się komu wygadać:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. od tamtego czasu piszę z Nim codziennie, a on mi tak opowiada wszystko...wspomina ;-)

   Usuń
 3. Niech da sobie chlopak spokoj. Wiem, ze to boli ale czasami tak trzeba. Znajdzie kogos z kim bedzie szczesliwy, a ona? los jej jeszcze pokaze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też mu to mówiłam ;-) że będąc na Jego miejscu dałabym sobie spokój...ale co on z tym zrobi nie wiem. Póki co mają miesiąc "przerwy" a ona mieszka u tamtego - ale NIC ich nie łączy jak twierdzi ona.

   Usuń
 4. cóż takie sytuacje są zawsze o wiele bardziej skomplikowane niż to, co jesteśmy w stanie opowiedzieć lub usłyszeć. życzę mu szczęścia, wierzę, że podejmie słuszne decyzje i będzie szczęśliwy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie tak, ja napisałam o tym bardzo powierzchownie, bo nie lubię komuś włazić w życie z butami. Tak czy siak ja też mu życzę szczęścia ;-)

   Usuń
 5. Na pewno będzie szczęśliwy, bo na to zasługuje. A wiesz, że ja dzisiaj myślałam sobie o takiej sytuacji? I choć bym pewnie wybaczyła, to nie umiałabym tego zapomnieć... naprawdę nie wiem, czy dałabym drugą szansę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem Ci, Asiu...że ja też nie umiałabym zapomnieć, nie wiem czy byłabym nadal w takim związku i bardzo się cieszę, że nie muszę takiej decyzji na stan obecny podejmować ;-)

   Usuń
 6. nie wiem jak bardzo bym musiała kochać kogoś, żeby wybaczyć zdradę
  po prostu bym nie mogła zapomnieć, że ktoś mnie zawiódł aż tak
  dobrze, że miał się komu wygadać..chociaż tak na fb
  nie wiedziałaś co powiedzieć? czasem nie chodzi o to, co ktoś powie, ale po prostu o to, że wysłucha...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiem właśnie... dobrze,że byłam, pisałam co myślałam i tak co wieczór do mnie piszę po 'koleżeńsku' opowiada

   Usuń
 7. Ciężko cokolwiek doradzić. Bo przeważnie rozum mówi "odpuść sobie" a serce "może jeszcze jedna szansa" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no właśnie... i dlatego chciałam powiedzieć swoje, ale bez urażenia Jego osoby ;-)

   Usuń
 8. Kiedyś usłyszałam od znajomego bardzo podobną historię. Pamiętam, że pierwsze słowa, które przyszły mi do głowy brzmiały "odpuść sobie". Na szczęście nie wypowiedziałam ich. Osoba postronna, chociaż nie wiem jak bardzo uczuciowa, delikatna i empatyczna była, nie jest w stanie poczuć i wyobrazić sobie tych emocji.
  Ale co w takim razie powiedzieć? Co poradzić?..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trudno jest cokolwiek powiedzieć mądrego, ale i tak będąc na Jego miejscu nie umiałabym zapomnieć.

   Usuń
 9. To on musi podjąć decyzję. Jakakolwiek ona będzie, życzę mu szczęścia. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja tak samo i to samo mu powtarzam ;-)

   Usuń
 10. Odpowiedzi
  1. szkoda szkoda...ale dziś i tak lepiej, rozmawiamy codziennie ;-) pozbiera się powoli.

   Usuń
 11. Kiedyś czytałam, że ludziom powinno się dawać drugą szansę, ale nigdy trzecią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sama nie wiem co o tym myśleć...

   Usuń
 12. Powiedziałaś co myślałaś doradziłas jak potrafiłaś, ale decyzję musi podjąć on sam, miejmy nadzieję, że ta decyzja będzie właściwa dla Niego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też tak myślę ;-) choć wiadomo...serce tęskni, a rozum - nie bądź głupi!

   Usuń
 13. Ostatnio wyszła jeszcze gorsza sytuacja u mnie w rodzinie, 10 lat związku, trzy lata po ślubie... I półtoraroczny romans...

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja myślę, że dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też ... dlatego lepiej pomyśleć zanim coś się zrobi. w praktyce? jest z tym różnie, wiadomo ;-)

   Usuń


Łączna liczba wyświetleń